Nowy Taśma do połączeń i narożników wewnętrznych płyt g-k TUFF TAPE (czerwona) Zobacz większe

Taśma do połączeń i narożników wewnętrznych płyt g-k TUFF TAPE (czerwona)

Producent: Tuff Tape

Nowy

Dostępność : 24 h

Opis produktu

Cena: 29,00 zł zawiera VAT

 • Taśma Tuff Tape (TT stosowana jest podczas łączenia płyt gipsowo-kartonowych na płaskich powierzchniach (takich jak sufity i ściany) w miejsce siatki, fizeliny, taśmy papierowej, taśmy papierowej z wkładką aluminiową oraz do wykańczania narożników wewnętrznych. 

  Taśma Tuff Tape doskonale nadaje się do maskowania pęknięć i rys na sufitach i ścianach, a także do napraw powierzchni w miejscach, gdzie papier lub siatka uległy zniszczeniu.
  Taśma Tuff Tape ze względu na brak reakcji z wodą znajduje zastosowanie w miejscach narażonych na wilgoć, tam gdzie taśma papierowa mogłaby ulec zniszczeniu (np. w okolicach wanien i pryszniców).

  Sposób użycia:

  1. Utnij taśmę na odpowiednią długość i przytnij końcówki pod kątem 45°.
  2. W celu przyklejenia taśmy zastosuj masę gipsową (z wyjątkiem gipsów szybkoschnących - np. gipsu budowlanego) i umieść taśmę Tuff Tape w miejscu przeznaczenia.
  3. W przypadku narożników wewnętrznych - złóż taśmę wzdłuż (napisami do środka) następnie delikatnie wyprostuj i przyklej, dociskając do rogu wewnętrznego. Dopasuj taśmę tak, aby stworzyć prostą linię rogową na załamaniu.
  4. Usuń nadmiar masy gipsowej za pomocą szpachelki, nie pozostawiając pęcherzyków powietrza pod taśmą.
  5. Pokryj taśmę cienką warstwą masy gipsowej o grubości ok. 1 mm, wyrównując z płaszczyzną ściany. Pozostaw do wyschnięcia.
  6. W przypadku narożników wewnętrznych - nie wypełniaj samego rogu masą gipsową po zainstalowaniu taśmy. Pozwoli to zachować prostą linię rogową.
  7. W razie potrzeby zastosuj ponownie masę gipsową i pozostaw do wyschnięcia.
  8. Wyrównaj nierówności papierem ściernym o gradacji co najmniej 180.
  9. Wewnętrzną linię zagięcia taśmy przeszlifuj krawędzią zgiętego papieru ściernego.
  10. Przy utworzeniu płaskiej powierzchni z płyt G-K w miejscu ich łączenia zakończonego oryginalną fazą, które łączy się z inną ścianą pod różnym kątem, taśmę zastosowaną w narożniku wewnętrznym lub rogu zewnętrznym należy założyć na taśmę łączącą płyty, które stanowią płaską powierzchnię.
  11. Przy utworzeniu płaskiej powierzchni z płyt G-K, które nie posiadają fazy. W miejscu ich łączenia z inną ścianą pod różnym kątem, taśmę łączącą płyty stanowiącą płaską powierzchnię należy dosunąć na styk do taśmy zastosowanej w narożniku wewnętrznym lub rogu zewnętrznym.
 • Producent Tuff tape
  Model taśma do połączeń i narożników wewnętrznych płyt g-k
  Szerokość 57 mm
  Gwarancja 2 lata
  Kolor biały
Przewoźnik Informacje Cena
DPD Krajowa 24-48 h 20,00 zł
DPD Krajowa za pobraniem 24 - 48 h 25,00 zł
Paczkomaty 24 h -48 h 15,00 zł

* Przy zakupach ponad 999,00 zł darmowa dostawa!

Możesz jeszcze potrzebować: